Atrakcje turystyczne Niechorza

Niechorze to malowniczo położna nadmorska miejscowość, która na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci rozkochała w sobie tysiące Polaków, ale i gości z zagranicy. Niewątpliwie stało się tak głównie za sprawą tutejszej przepięknej piaszczystej plaży, która stanowi ponad stumetrowe kąpielisko. Jest to oczywiście największa atrakcja turystyczna okolicy, jednak nie jedyna. W Niechorzu bowiem jest również wiele innych atrakcji. Jedną z nich jest na przykład tutejsza latarnia morska. Pochodzi ona z połowy wieku dziewiętnastego. Burzliwa historia co prawa odcisnęła na niej piętno, jednak na dzień dzisiejszy odremontowana i zadbana, jest udostępniona pragnącym historycznych i estetycznych doznań turystom. Usytuowana jest ona na klifach oraz zabezpieczona przed osuwaniem specjalną betonową podmurówką stanowiącą 480 metrów. W Niechorzu, poza tą piękną wznoszącą się nad plażą latarnią, można również obejrzeć wszystkie latarnie polskiego wybrzeża w parku miniatur. Wszystkie prezentowane tam eksponaty prezentują latarnie w skali 1 do 10. Są to zatem eksponaty dosyć sporych rozmiarów, ukazujące piękno i różnorodność tych, jakże użytecznych budowli.

Kolejną atrakcją turystyczną Niechorza jest tutejsze Muzeum Rybołówstwa. Dysponuje ono stałą wystawą, na której zwiedzający mogą obserwować obrazy nawiązujące do historii rybołówstwa, ale również rozmaite eksponaty, jak łodzie i wszelkiego rodzaju sprzęt służący połowom. Poza tym w muzeum odbywają się spotkania, koncerty i spektakle – stanowi ono zatem swoiste centrum kulturowe.

Kolejną atrakcją Niechorza, jedną z wielu zresztą, jest stacja zabytkowej kolejki wąskotorowej. Nie rozpoczyna ona oraz nie kończy tutaj swojego biegu, jednak przybywający turyści, mogą przyłączyć się do podróży stuletnią kolejką wyruszająca z Pogorzelicy do Gryfic.

Do Niechorza najczęściej przybywają urlopowicze pragnący w tej pięknej okolicy spędzić swój letni wypoczynek. Baza noclegowe tego malowniczego miasta staje każdego roku na wysokości zadania, zapewniając przyjezdnym doskonałe warunki oraz zróżnicowane noclegi. Niechorze bowiem dysponuje zarówno hotelami, jak i pensjonatami oraz kwaterami prywatnymi. Atrakcje tutaj dostępne zadowolą zarówno młodzież, małe dzieci, dorosłych, jak i seniorów pragnących spokoju i ucieczki od zgiełku codzienności.

Honorata

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>