Atrakcje turystyczne Płocka

W Płocku godnymi uwagi są liczne zabytki. Należy jednak wskazać, iż historia Starego Rynku w tym mieście możliwe, iż nie jest aż tak stara, jak historia omawianego miasta. Powinno się jednak ją pokrótce przybliżyć. Mianowicie należy zadać pytanie czemu serce dawnej średniowiecznej osady było dość istotne, jak i również jakie funkcje pełni w czasach ówczesnych. To właśnie Stary Rynek w Płocku jest jednym z najważniejszych obiektów dotyczących Starego Miasta. Aby móc bliżej przyjrzeć się historii tegoż miasta należy zatrzymać się tu na dłużej. Pomocne nam zatem będą niedrogie pokoje w Płocku (meteor-turystyka.pl). Dzięki dobrze dobranej bazie wypoczynkowej możemy się tu zatrzymać na kilka dni. Należy więc wskazać, iż usługi hotelowe się rozszerzają, jak i również dostępne opcje. Bowiem poza noclegiem możemy liczyć na dostęp do najnowszych technologii. W związku z rozwojem techniki i rosnącymi wymaganiami gości hotelowych, coraz częściej instaluje się również w częściach ogólnodostępnych bankomaty i urządzenia umożliwiające swobodny dostęp do Internetu.

Do licznych atrakcji turystycznych Płocka zalicza się: Bazylika Katedralna pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Mazowieckiej Czczonej w Tajemnicy Wniebowzięcia, Muzeum Mazowieckie, Muzeum Diecezjalne w Płocku, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, sanktuarium religii rzymskokatolickiej, zwane też Betlejem Miłosierdzia Bożego, muzeum św. Faustyny, Miejski Ogród Zoologiczny, zamek książąt mazowieckich – zamek, baszta Szlachecka, Stary Rynek, kościół farny św. Bartłomieja, Wzgórze Dominikańskie, katedra i klasztor Mariawitów oraz Brudzeński Park Krajobrazowy. Wyróżniający się on najpiękniejszym krajobrazem spośród okolic Płocka, Łęczyca oraz Sierpc. Opisując muzeum św. Faustyny należy wskazać, iż jest to najmłodsze płockie muzeum, które powstało na początku 2006 roku w podziemiach przy Starym Rynku. Służy upamiętnieniu pobytu św. Siostry Faustyny, w tutejszym klasztorze na przełomie lat 1930, a 1932. W jednej z sal, została odtworzona piekarnia, w której pracowała siostra Faustyna. Organizatorzy pokazali też jak wyglądała cela zakonna w czasach życia świętej. Zaprezentowanych jest również wiele pamiątek związanych ze świętą Faustyną oraz jej objawieniami. Natomiast druga część ekspozycji prezentuje jednocześnie rozwój kultu w Płocku, jak i również w Polsce i na świecie.

Honorata

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>