Bielsko-Biała – kraina sportów zimowych

Wydawać, by się mogło, że stolicą zimowych sportów pozostaje niezmienne Podhale z zakopanym na czelne [więcej: do.org.pl/ciekawe-miejsce-na-mapie-podhala-czyli-poronin-121/]. Nic bardziej mylnego, przecież w Polece znajduje się wiele pięknych miejscowości, które można utytułować krainami zimowych sportów.

Bielsko-Biała to jedna z większych miejscowości znajdujących się w Beskidzie Śląskim [więcej: encyklopedia.pwn.pl/haslo/Beskid-Slaski;3876582.html] na południu naszego kraju. Dzięki doskonale rozwiniętej infrastrukturze turystycznej oraz dogodnemu położeniu na mapie Polski jest ona od lat bardzo znanym kurortem, do którego zimą przyjeżdżają turyści spragnieni szaleństw na białym puchu.

Na wszystkich narciarzy czeka w Bielsku obszerna baza noclegowa [więcej: meteor-turystyka.pl/noclegi,bielsko-biala,0.html]. Informacji o wolnych kwaterach przez cały rok udziela miejski punkt informacji turystycznej. Ciekawe oferty wypoczynku można także znaleźć na stronach internetowych, wystarczy w pole wyszukiwarki wpisać zapytanie o “noclegi Bielsko-Biała”. Na gości czekają tu zarówno hotele o wysokim standardzie, jak i schroniska turystyczne, w których priorytetem jest cena wypoczynku.

Amatorzy jazdy na nartach napotkają w Bielsku-Białej trzy wyciągi narciarskie. Najbardziej znany jest ośrodek sportów zimowych działający na Szyndzielni. Znajduje się tam między innymi kolej linowa, schronisko turystyczne, a także wyciąg narciarski. Kolej gondolowa wywiezie turystów na szlak, liczący długość prawie dwóch kilometrów, gdzie różnica wzniesień wynosi niespełna pięćset metrów. Kolejka ta jest w stanie w ciągu jednej godziny zegarowej przewieźć osiemset pięćdziesiąt osób. Drugim dosyć znanym punktem narciarskim w okolicy jest Dębowiec. Z Szyndzielni na Dębowiec poprowadzona została nartostrada. Jest to stok sztucznie oświetlony, dzięki czemu zimowego szaleństwa można doznawać również po zachodzie słońca. Na Dębowcu działa kolej kanapowa, która w jednym wagoniku może pomieścić cztery osoby, a jej przepustowość wynosi blisko dwa i pół tysiąca osób na godzinę.

Narciarstwo zjazdowe jest jednym z najpopularniejszych sportów zimowych w naszym kraju. Ten rodzaj aktywności fizycznej może uprawiać praktycznie każdy, kto charakteryzuje się dobrym stanem zdrowia. Jednak żeby zjazdy były bezpieczne, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – na stok nigdy nie powinno się wychodzić po spożyciu alkoholu, a zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe dla własnego bezpieczeństwa powinny jeździć w kaskach.

Honorata

View more posts from this author
3 thoughts on “Bielsko-Biała – kraina sportów zimowych
  1. Iwo

    Michał i Kostek super sprawa z tymi podróżami :) Po za tym sam jestem z okolic Łomży i serdecznie Was pozdrawiam :)

     
    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>