Ciekawe miejsca w Pieninach

Pieniny leżą na granicy polsko-słowackiej. Są przepięknym zakątkiem naszego kraju, odwiedzanym hucznie przez turystów i wczasowiczów. Kto już tam był, chce powracać co roku, a kto jeszcze nie miał takiej okazji koniecznie musi spróbować. Dlaczego aż takie zamiłowanie do tego miejsca? Odpowiedź jest prosta. Jest tutaj aura tajemniczości i niezwykłości. Zakątków o niebanalnych historiach, widokach, krajobrazach, które zdumiewają jest mnóstwo. Każdy może spróbować wyjechać w Pieniny. Pienińskie miejscowości są dobrze przystosowane na przyjazdy turystów. Nie ma problemu by znaleźć bazę noclegową (meteor > noclegi > Pieniny), miejsce gdzie można dobrze zjeść i wypocząć.

Trzy Korony

Chyba każdy z nas zna najwyższe szczyty Pienin. Są nimi trzy korony. Mają tak charakterystyczny wygląd, że aż trudno je pomylić z jakimkolwiek innym szczytem. Jeśli nie byłeś tam osobiście to na pewno rozpoznasz charakterystyczną skarpę z pochyloną sosenką, wygiętą bujnie w prawą stronę ku przepaści. To główny motyw wszystkich fotografii i pocztówek z tego rejonu. Mimo, że obfotografowywana miliony razy to jednak wciąż nie można oprzeć się by uwiecznić ją własnym aparatem. To siła miejsca, która przyciąga i inspiruje do działań. W Pieninach warto także zobaczyć Zamkową górę, która mieści się nieopodal Trzech Koron. Z dala widać tylko ruiny zamku, niegdyś zamieszkałego przez możnych. Warto odwiedzić to miejsce i dowiedzieć się czegoś więcej. Z całą pewnością nie będzie to szczególnie trudne ze względu na rozmieszczone tam wszędzie tablice skrzętnie informujące o historii tego miejsca.

Jezioro Czorsztyńskie

To wielki atut Pienin. Każdy potwierdzi, że nie ma lepszego miejsca niż te gdzie góry łączą się z wodą. I to nie jest morskie oko, gdzie wejście do wody jest zabronione. W Jeziorze Czorsztyńskim bez problemu można znaleźć miejsce do wypoczynku zarówno tego aktywnego jak i biernego. Przy jednym z brzegów jeziora znajduje się szeroka i uwielbiana przez turystów plaża. Tam jest to wszystko, co można znaleźć także w nadmorskiej miejscowości, tylko widoki są o wiele bardziej bogate i różnorodne. Wspaniałe to miejsce, gdzie uwielbiają przyjeżdżać małe dzieci ze względu na panujące tutaj atrakcje. Można popływać na dmuchanym balonie, przyczepionym do motorówki czy też wejść do gigantycznej piłki i maszerować jak chomik na swojej karuzeli, tylko, ze na wodzie. Możliwości jest mnóstwo. Również i dorośli znajdą tu coś dla siebie. Można wypożyczyć rowerek wodny a także inne sprzęty wodne, jak również udać się na rejs statkiem czy żaglowcem.

Honorata

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>