Ciekawe miejsce na mapie Podhala, czyli Poronin

Po odwiedzinach Kościeliska [➳http://www.do.org.pl/znane-i-naturalne-wabiki-koscieliska-527/], czas na kolejną górską miejscowość. Dlaczego warto wybrać się do Poronina, jeśli planujemy wypad w góry? Otóż ta niewielka miejscowość na pewno stanowi doskonałe miejsce na noclegi. Poronin to jedno z tych miejsc, które znajduje się w bliskim sąsiedztwie Zakopanego [➳https://pl-pl.facebook.com/www.zakopane.eu/], jednak jest położone bardziej na uboczu. To powoduje, że możemy zaznać tutaj prawdziwego spokoju i odpocząć w naprawdę komfortowych warunkach. W przeciwieństwie do noclegów w Zakopanem możemy tutaj znaleźć ciszę, co jest bardzo cenione przez pragnących spokojnego wypoczynku turystów, szczególnie podczas szczytu sezonu turystycznego, kiedy to okolice Tatr odwiedza naprawdę mnóstwo turystów.

Warto wybrać Poronin zatem ze względu na to, że znajdująca się tutaj baza noclegowa [➳meteor-turystyka.pl/noclegi,poronin,0.html] jest świetnie przygotowana na turystów szukających przeróżnych wygód. Znajdują się tutaj zarówno kwatery prywatne, które stanowią doskonałą opcję dla osób szukających tańszych noclegów, jak i luksusowe hotele z pełnymi wygodami. Warto jednak zajrzeć do tej niewielkiej miejscowości nie tylko ze względu na atrakcyjną ofertę co do noclegów. Na pewno godny uwagi jest fakt, że popularność Poronina jest związana z postacią Włodzimierza Lenina, który podobno przebywał w tej miejscowości podczas pobytu w tych okolicach. Niegdyś mieściło się tutaj nawet muzeum jego imienia. Dziś jest ono siedzibą miejscowego ośrodka kultury, jednak taka ciekawostka może mieć znaczenie zwłaszcza dla pasjonatów historii nowożytnej.

Poronin to również miejsce, w którym znajdziemy niewątpliwie bardzo interesujące i zabytkowe góralskie domy. To ciekawe budownictwo możemy zauważyć w wielu podhalańskich miejscowościach, jednakże właśnie w Poroninie znajdziemy autentyczne chaty góralskie, które dzisiaj stanowią jedynie ciekawostkę architektoniczną. Oczywiście w tej miejscowości również nowoczesne budownictwo jest bardzo interesujące ze względów architektonicznych i dość charakterystyczne. Na pewno warto wybrać się w te okolice ze względu na specyfikę tego miejsca. Wielu turystów wybiera Poronin jako cel swojej podróży, jednak nie ze względu na noclegi znajdujące się w tym miejscu czy zabytki różnego rodzaju. Spora część gości przyjeżdża do Poronina zimą, kiedy otwartych jest wiele pobliskich stoków narciarskich. Nie ulega wątpliwości, że to fascynujące miejsce o każdej porze roku.

Honorata

View more posts from this author
6 thoughts on “Ciekawe miejsce na mapie Podhala, czyli Poronin
  1. mimisima

    ja bardzo lubię tutaj przyjeżdżać właśnie ze względu na to, że mniej tu ludzi niż w Zakopanem, a widoki tak samo piękne

     
    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>