Licheń Stary – dlaczego warto się tam wybrać?

Licheń Stary to bardzo niewielka miejscowość zlokalizowana w Wielkopolsce, niedaleko od Konina. Trzeba przyznać, że jest to miejscowość ceniona wśród turystów i pielgrzymów, gdyż szczególnie ta druga grupa ma tutaj wiele do zwiedzania. W Licheniu Starym znajduje się bowiem największa bazylika w Polsce – jest to Bazylika Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. Nie tylko w trakcie uroczystości religijnych ku czci Maryi, ale także w trakcie sezonu turystycznego Licheń Stary jest odwiedzany przez ogromne rzesze ludzi. Najwięcej osób przyjeżdża w to miejsce szczególnie w lipcu i sierpniu, podczas głównych katolickich świąt maryjnych. Tak duża popularność tej niewielkiej wioski sprawiła, że w okolicy szybko rozwinęły się przede wszystkim ośrodki noclegowe, które zapewniają schronienie zwłaszcza pielgrzymom. Istnieje więc duże zapotrzebowanie na noclegi, a baza noclegowa, która została tutaj utworzona w ostatnim czasie to propozycja na naprawdę dobrym poziomie.

W to miejsce przybywają nie tylko zorganizowane pielgrzymki parafialne, ale także i indywidualni pielgrzymi. Przybywają oni prosić o łaski w tym miejscu lub też dziękować za uzyskane już dary. Licheń Stary to jednak nie tylko miejscowość będąca jednym z głównych ośrodków kultu religijnego w Polsce. Chociaż ta miejscowość jest mocno niedoceniana pod względem turystycznym, to jednak powstałe stosunkowo niedawno sanktuarium maryjne sprawiło, że również ta dziedzina znacząco się rozwinęła w ostatnim czasie.

Przebywając w Licheniu Starym przede wszystkim warto zwrócić uwagę na imponujące Jezioro Licheńskie. Jest to bardzo ciekawy zbiornik wodny nie tylko ze względu na jego wykorzystanie przez elektrownię, ale także dlatego, że istnieje tutaj niespotykana w wielu wodach Polski flora i fauna. Jest to więc prawdziwa gratka dla miłośników przyrody. Warto więc wybrać się w te rejony nawet wtedy, gdy nie chcemy uczestniczyć w pielgrzymce. Relaks nad jeziorem Licheńskim to doskonała propozycja nie tylko dla przyrodników, ale także i dla pasjonatów różnych sportów. Możemy tutaj bez przeszkód uprawiać na przykład wędkarstwo. Licheń Stary to zatem miejsce, w które na pewno warto wybrać się nie tylko na pielgrzymkę, ale także na wycieczkę krajoznawczą. Jego korzystna lokalizacja nieopodal Konina sprawia, że dojazd w to miejsce jest naprawdę stosunkowo prosty, co jest kolejną zaletą wyjazdu w to miejsce.

Honorata

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>