Molo, planetarium, oceanarium… – Międzyzdroje

Podczas wakacji wiele osób decyduje się na spędzenie urlopu nad morzem. Idealnym miejscem na pewno są Międzyzdroje, oferujące wiele atrakcji dzięki czemu spędzony tam czas na długo pozostanie w pamięci. Atutem tego miasta jest to, iż bez trudu można znaleźć idealnie dopasowane do swoich potrzeb noclegi. Międzyzdroje są bowiem od lat jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych nad Bałtykiem.

Nie tylko baza noclegowa skłania do odwiedzenia tego miasta, ale również niesamowicie duża ilość różnorodnych atrakcji skierowanych do turystów. Międzyzdroje z pewnością wielu osobom kojarzą się przede wszystkim z najdłuższym w naszym kraju betonowym molo. Jest to idealne miejsce na spacer, jak również doskonały punkt widokowy na morze i na miasto. Wykonane w tym miejscu zdjęcia na pewno będą niezapomnianą pamiątką z pobytu nad morzem.

Ci którzy chcą obserwować znacznie więcej, mogą skorzystać z możliwości wybrania się na jeden z wielu znajdujących się w okolicy punktów widokowych, jak na przykład ten na Kawczej Górze. Obowiązkowym punktem podczas urlopu nad morzem powinna być także plaża. Międzyzdroje zapewniają możliwość korzystania z niezwykle czystej, piaszczystej plaży, która jednocześnie zachwyca swoją powierzchnią. Dzięki temu umożliwia odpoczywanie dużej ilości osób jednocześnie. Podczas pobytu w Międzyzdrojach na plaży bez trudu można skorzystać z możliwości uprawiania różnorodnych sportów wodnych, na miejscu bez problemu można wypożyczyć wszystko, co jest do tego potrzebne, jak również znaleźć osoby czy miejsca, gdzie można skorzystać z kilku lekcji dla początkujących.

W Międzyzdrojach jest także wiele innych atrakcji, idealnych dla tych, którym nieco znudziło się leżenie na plaży. Do najciekawszych na pewno należy zaliczyć przede wszystkim takie miejsca jak planetarium, Gabinet Figur Woskowych, czy też oceanarium. Ze względu na to, że znajdują się niezbyt daleko siebie, można je zwiedzić praktycznie w ciągu jednego dnia. W czasie spaceru warto także wybrać się na przechadzkę Aleją Gwiazd. Wybitne osobistości świata kina i teatru odciskają w niej swoje dłonie w brązie, a odbywa się to w czasie corocznego Festiwalu Gwiazd, właśnie w Międzyzdrojach. Planując urlop w tym mieście podczas trwania festiwalu, możemy liczyć na spotkanie naszych ulubionych gwiazd.

Honorata

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>