Wakacje na helskim cyplu we Władysławowie

Wybrzeże Bałtyku jest naprawdę piękne. I nie jest to tylko pusty slogan. Co więcej, wielu odwiedzających polskie morze nie zdaje sobie sprawy i nie docenia wspaniałych plaż, wydm czy klifów. A takie naturalnie zachowane wybrzeże to naprawdę coraz większa rzadkość w skali całego świata (mówiąc oczywiście o miejscach popularnych wśród turystów). Nawet jeżeli pogoda jest tu kapryśna, a woda rzadko osiąga temperaturę powyżej 20 stopni Celsjusza, nasze wybrzeże zawsze warto odwiedzić.

Jedną z najbardziej znanych i popularnych miejscowości nad Morzem Bałtyckim jest Władysławowo. Miasteczko jest położone u nasady helskiego cypla, na najbardziej wysuniętym na północ skrawku Polski. Bliskość Trójmiasta powoduje, że dojazd do Władysławowa jest od czasu udostępnienia do ruchu autostrady A1, bardzo prosty i relatywnie szybki, nawet jeżeli podróżujemy z odległego południa Polski.

Popularność Władysławowa powoduje, że baza noclegowa jest rewelacyjnie rozwinięta (zobacz szczegóły na stronie meteor). Pokoje możemy znaleźć niemalże w każdym domu, we wszystkich zakątkach miasta i całej gminy. Dzięki temu, każdy znajdzie coś dla siebie, począwszy od bardzo luksusowych hoteli i pensjonatów, przez komfortowe i bardziej przystępne cenowo apartamenty po domki kempingowe i pola namiotowe. Oczywiście rezerwacja noclegów, jeżeli chcemy mieć jak największy wybór, powinna być dokonana z odpowiednim wyprzedzeniem.

Jeżeli wybraliśmy już spełniające nasze oczekiwania pokoje, Władysławowo (zobacz szczegóły na wikipedi) czeka na nasz przyjazd. Miejscowość ma naprawdę wiele do zaoferowania. Szerokie i długie plaże, wspaniały port rybacki i marina jachtowa, zabytki i ciekawe miejsca, wspaniałości przyrody i wiele bardzo ciekawych miejsc wartych zobaczenie w bliższym i dalszym sąsiedztwie spowodują, że nikt z odwiedzających Władysławowo nie będzie się tutaj nudził. Położenie i rozkład samego miasteczka i pobliskich miejscowości jest bardzo korzystny jeżeli chodzi o dostęp do morza. Z większości lokalizacji i miejsc noclegowych, na plażę dotrzemy podczas kilkuminutowego spacerku. To bardzo ważne dla odwiedzających, bo przecież nad morze jedziemy głównie po to, aby korzystać z uroków pięknych plaż. Nawet jeżeli pogoda nie pozwala na zażywanie kąpieli morskich i słonecznych, spacery po plaży to świetny i zdrowy sposób spędzania czasu.

Honorata

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>