Nie będziesz ponury, gdy zwiedzisz Kaczawskie Góry

Na terenie Gór Kaczawskich (wikipedia.pl) licznie występują muzea oraz zamki, które warto poznać. Zacznijmy najpierw od "Muzeum Górnictwa w Leszczynie", w którym możemy zapoznać się z pamiątkami z zakresu górnictwa na tym terenie. Wypalano tutaj wapno z pobliskiego kamieniołomu. Co roku pokazywane są również tradycyjne metody wytopu miedzi, zwane "Dymarkami Kaczawskimi". Jest tutaj skansen, który opowiada turystom historię górnictwa i hutnictwa w tym regionie. Możemy zobaczyć dawne narzędzia do wytopu rud i poznać dawne tradycje hutników.

Drugim miejscem jest "Muzeum Rzemiosła". Jest to muzeum ekologiczne. Nie ma tu żadnego ogrodzenia czy typowych eksponatów. To miejsce tworzą sami mieszkańcy, którzy pozostając w swoim naturalnym środowisku dzielą się z przyjezdnymi swoją wiedzą odnośnie tradycyjnych technik rzemiosła. Dominują tutaj ceramicy. Każdy z nas może uczestniczyć w miejscu tym w warsztatach i na przykład zrobić sobie samodzielnie filiżankę lub kubek, w którym po powrocie do domu będziemy mogli napić się gorącej kawy czy herbaty. Na terenie obiektu znajduje się również pasieka, w której możemy kupić pyszny miód, wosk oraz pyłek kwiatowy. Możemy sami wykonać świecę dla siebie.

Przejdźmy teraz do wspaniałego "Muzeum Regionalnego w Jaworze". Znajduje się tutaj piękny, zabytkowy kościół, który został zbudowany z cegły i kamienia. W jego wnętrzu znajdują się polichromie z XVI wieku. Jest tutaj również arkadowy ganek z wieżą obronną i niewielki kawałek dawnej fosy.

Tutaj z bazy noclegowej Gór Kaczawskich {meteor-turystyka,pl} warto wybrać "Villę Greta". Pensjonat jest bardzo rodzinny i do tej samej rodziny należy już ponad sto trzydzieści lat. Znajdują się tutaj zabytkowe meble oraz pamiątki rodzinne. Panuje tutaj dzięki temu bardzo przyjazna i rodzinna atmosfera z zachowaniem dawnych tradycji. Pokoje są przytulne, słoneczne z wygodnymi łóżkami. Posiłki wydawane są w sali jadalnej, a do dyspozycji gości oprócz dań tradycyjnych kuchni polskiej są również dania dietetyczne. Zostało też ułożone specjalne menu dla dzieci. W pensjonacie możemy również wybrać się do baru, aby skosztować tutejszego piwa. Dla najmłodszych na terenie obiektu znajduje się sala zabaw, barierki zabezpieczające oraz plac zabaw. Przed hotelem znajduje się duży ogród ze sprzętem do grillowania i bezpłatny parking dla gości.

Honorata

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>