Park Wodny i Pijalnia Wód – najnowsze atrakcje Wysowej-Zdroju

Wysowa-Zdrój jest niewielką, ale malowniczą wsią, położoną w województwie małopolskim, na terenie gminy Uście Gorlickie. Leży w dolinie rzeki Ropa, na obszarze Beskidu Niskiego. Są to obszary piękne, w dużej mierze dzikie, co pozwala nam na miejscu na zaplanowanie wielu ciekawych wycieczek. Dodatkowym atutem jest oddalenie miejscowości od głównych szlaków komunikacyjnych oraz ośrodków przemysłowych. Powietrze jest tutaj więc bardzo czyste, a Wysowa słynie także z wód mineralnych, które także doskonale wpływają na ludzkie zdrowie.

Na miejscu goście mogą liczyć nie tylko na wiele możliwości spędzenia wolnego czasu, ale także na całą niezbędną dla turysty infrastrukturę. Baza gastronomiczna oraz baza noclegowa są tutaj na bardzo wysokim poziomie, a ich oferta każdego roku się powiększa. Wysowa-Zdrój oferuje nocleg w kilkudziesięciu większych obiektach, jak domy wypoczynkowe, ośrodki wczasowe, hotele, prywatne kwatery czy gospodarstwa agroturystyczne.

Wysowa to słynne uzdrowisko, gdzie wydobywanych jest 14 różnych rodzajów wód leczniczych. Warto zobaczyć zabytkowy dom zdrojowy, ale powinniśmy się również wybrać do Pijalni Wód Mineralnych. Jest to rekonstrukcja dawnej budowli, stojącej niegdyś w miejscowości. Oddano ją do użytku w 2006 roku, a w jej wnętrzu można spróbować wód z kilku lokalnych źródeł, tj. źródła Henryk, Franciszek, Anna, Józef II oraz Józef I Słone. Pijalnia jest również miejscem organizacji różnych ciekawych wydarzeń kulturalnych – koncertów, spotkań z artystami czy dziennikarzami.

Inną atrakcją, niedawno oddaną do użytku, jest Park Wodny w Wysowej. Otwarcie nastąpiło w 2012 roku, a obiekt powstał na terenie dawnego basenu odkrytego. Teraz jest to nowoczesny ośrodek, gdzie skorzystać można m. in. z basenu rehabilitacyjno-rekreacyjnego, basenu SPA, sauny parowej oraz suchej czy stacji masażu wodnego. Działa tutaj także mała gastronomia, więc po relaksie można wskoczyć do baru i coś przekąsić.

Wysowa jest pięknym i cichym miejscem, co nie znaczy, że się nie rozwija. Z każdym rokiem wiele inwestuje się w infrastrukturę turystyczną tak, by miasteczko było jeszcze bardziej przyjazne, a także łatwiej dostępne dla tych, którzy mają problemy ze zdrowiem i chcieliby tu przyjechać w celach leczniczych. Nie tylko powstają nowe inwestycje, ale remontowane są też ulice czy chodniki.

Honorata

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>