Sarbinowo i jego urok

Sarbinowo na pewno należy zaliczyć do niezwykle znanych i przede wszystkim chętnie odwiedzanych miejscowości turystycznych nad naszym morzem. Atrakcyjnie położona, w pobliżu wielu innych, równie interesujących miejsc sprawia, że pobyt tam na pewno będzie niezapomniany i pozwoli wypocząć bez problemu. Ponieważ Sarbinowo od długiego czasu przyciąga uwagę turystów, na pewno dość łatwo uda się tam znaleźć odpowiednie noclegi, bowiem baza noclegowa jest niezwykle rozbudowana i dostosowana do potrzeb odwiedzających osób (www.meteor-turystyka.pl/noclegi,sarbinowo).

Sarbinowo, podobnie jak wiele nadmorskich miejscowości, to przede wszystkim piękna plaża. W tym miejscu jest ona niezwykle duża, piaszczysta, i utrzymywana w jak najlepszym stanie, przede wszystkim jak mowa o jej czystości, aby wypoczywające osoby czuły się tam jak najlepiej. Wzdłuż plaży rozciąga się zachęcająca do spacerów promenada. Roztacza się z niej przepiękny widok na okolicę, wiele osób właśnie tam wybiera się po to, aby zrobić sobie niezapomniane zdjęcia z Sarbinowa. Z jednej strony promenady znaleźć można plażę i morze, zaś z drugiej strony ciąg kawiarenek i barów, w których można smacznie zjeść czy czegoś się napić.
Podczas pobytu na plaży można korzystać nie tylko ze słońca i kąpieli w morzu, ale bez problemu można się oddać także przyjemności uprawiania różnorodnych sportów wodnych. Niezbędny sprzęt bez problemu można wypożyczyć na miejscu, tak samo szybko można znaleźć osoby, które udzielą kilku lekcji korzystania z niego początkującym.

Będąc w Sarbinowie nie sposób jednak nie zobaczyć kilku interesujących miejsc. Przede wszystkim neogotycki kościół z 1856 roku, pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP. Przepiękny, pozwalający zobaczyć urok budynków z tamtego okresu. Tak samo nie można pominąć doskonale zachowanej chaty rybackiej. Ciekawostką Sarbinowa jest także przydrożny krzyż, który znany jest jako „atomowy krzyż”. Został postawiony przez mieszkańców jako wyraz ich obawy przed budową w okolicy elektrowni atomowej.
W bliskiej okolicy Sarbinowa można skorzystać z bardzo wielu różnorodnych atrakcji, takich jak jazda konna, czy możliwość wypożyczenia quadów. Warto na pewno wybrać się na wycieczkę pieszą jednym z wielu okolicznych szlaków turystycznych. Tak samo miłośnicy jazdy na rowerach bez większych problemów mogą znaleźć dla siebie idealne szlaki, którymi zwiedzą bez przeszkód okolicę, w tym wiele leżących w pobliżu miejscowości.

Honorata

View more posts from this author
2 thoughts on “Sarbinowo i jego urok
 1. Cyklistka Sara

  Polecam Sarbinowo wszystkim rowerzystom, znajdziecie tutaj dobrze przygotowane trasy turystyczne, dzięki którym możecie zwiedzić całą okolicę. Nie martwcie się jeśli nie możecie zabrać swojego roweru, jest tu kilka miejsc gdzie można wypożyczyć rower

   
  Reply
 2. Cesarzowa Sisi

  Zaciekawił mnie ten atomowy krzyż, byłam kiedyś w Sarbinowie, ale nie słyszałam o czymś takim, chyba muszę tam pojechać na nocleg i ponownie zwiedzić miasteczko

   
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>