Ustroń – piękny region Śląska

Ustroń to według wielu jedno z najpiękniejszych miejsc w całym Beskidzie Śląskim. Od wielu lat należy do czołówki najchętniej odwiedzanych kurortów w polskich górach. W Ustroniu każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno entuzjaści „białego szaleństwa”, którzy mają tu piękne trasy zjazdowe, jak i kuracjusze, którzy szukają ciszy i spokoju. Jako, że jest to bardzo popularne uzdrowisko, baza noclegowa sprosta oczekiwaniom praktycznie każdego przybysza.

RÓWNICA

Górująca nad Ustroniem Równica o wysokości 884 m n.p.m., jest bez wątpienia jedną z najbardziej obleganych gór w całym Beskidzie Śląskim. Choć podczas letnich i zimowych weekendów panuje na niej nieznośny ruch, warto wybrać się w to nietuzinkowe miejsce i spróbować regionalnych specjałów w Zbójnickiej Chacie i Czarcim Kopycie. Wrażenia kulinarne równe są wrażeniom estetycznym. Z polany powyżej schroniska na Równicy rozciąga się cudownie piękna panorama na dolinę rzeki Wisły i pozostałe wierzchołki Beskidu Śląskiego oraz Śląsko-Morawskiego, a także na wspaniale majestatyczne Pogórze Śląskie.

CZANTORIA

Równie słynna i nie mniej piękna jest Czantoria o wysokości niemal 995 m n.p.m. Góra ta od wielu już lat cieszy się stale rosnącą popularnością wśród turystów z całego świata. Niektórzy nawet nazywają ją Kasprowy Beskid. Popularność Czantorii wzrosła w ogromnym stopniu po 1967 r., gdy na wschodnim stoku szczytu skończono wówczas budowę wyciągu krzesełkowego z Ustronia-Polany na polanę Stokłosicę. Z wierzchołka Czantorii rozciąga się wspaniały widok na niemal cały Beskid Śląski oraz otoczenie doliny Wisły.

KULTURA

Ustroń to również miejsce, w którym można znaleźć nie tylko coś dla ciała, ale również dla duszy. W zasadzie przez cały rok w mieście odbywają się różnego rodzaju imprezy kulturalne. Latem – najczęściej w zadaszonym amfiteatrze lub na rynku, a gdy jesienią przychodzą nieco zimniejsze dni, miasto zaprasza miłośników sztuki do Miejskiego Domu Kultury zwanego "Prażakówka". Najpopularniejsze wydarzenia kulturalne w Ustroniu to między innymi Ustrońskie Spotkania Teatralne, Ustrońska Jesień Muzyczna, Festiwal Folk & Country oraz Ustrońskie Dożynki. Ustroń to świetne miejsce na wypad z rodziną lub ze znajomymi. Bez względu na porę roku, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Również noclegi Ustroń oferuje w bardzo przystępnych cenach, co pozwala cieszyć się wypoczynkiem bez strachu o domowe finanse. Komfortowa i przytulna baza noclegowa (Ustroń noclegi na meteorze) spodoba się na pewno każdemu.

Honorata

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>