Wędkowanie w okolicy Łagowa

Piękne jezioro w Lubuskiem przyciąga co roku wielu amatorów wypoczynku. Ludzie przyjeżdżają tu, aby wypocząć na plaży, popływać na nieoficjalnym kąpielisku oraz wypożyczyć sprzęt i uprawiać rozmaite sporty wodne, od kajakarstwa po windsurfing. Na amatorów aktywnego wypoczynku czeka w Łagowie atrakcyjne zaplecze noclegowe oraz infrastruktura rekreacyjna.

Ci, którzy zobaczą głębokie wody i zarośnięte brzegi zbiorników, zastanawiają się od razu jak dobrze łapie się tu ryby. Rzeczywiście, Łagów to znakomite miejsce na wędkarski wypad. Składa się na to kilka czynników. Znajdują się tu dwa jeziora o nieco odmiennej charakterystyce. Jezioro Łagowskie w całości leży na terenie rezerwatu krajobrazowego i obejmuje je strefa ciszy, więc motorówki nie będą straszyć wędkarzom rybek. A jest tu co łowić, bo w zbiorniku występuje wiele gatunków. Znajdziemy tu zarówno karpie, leszcze, węgorze i sandacze, jak i sumy, płocie, szczupaki oraz ogromne okonie. Ułatwieniem dla wędkarzy są liczne pomosty wybudowane nad jeziorkiem. Jezioro Trześniowskie łączy się wąskim przesmykiem z Łagowskim, co ułatwia wymianę wody i mieszkańców. Tu również panuje strefa ciszy, a niezwykle głęboki i przejrzysty zbiornik, cieszy się popularnością wśród zwolenników nurkowania.

Tutaj również amatorzy zastaną sporo gatunków ryb, takich jak trocie, węgorze, sielawy i sieje. Występują tu dość pokaźne egzemplarze linów, szczupaków, okoni i leszczy. Spośród tak licznych mieszkańców, nietrudno będzie wyłowić kilka okazów, które skuszą się na oferowaną przynętę. Jeśli wędkowanie nie idzie najlepiej, warto wypróbować inne łowisko bądź inną przynętę oraz postarać się łowić ryby wczesnym rankiem lub wieczorem, kiedy to zwykle najlepiej biorą. Inni wędkarze chętnie doradzą na co łowić, korzystając z okazji, aby pochwalić się swoimi sukcesami wędkarskimi. Należy tylko pamiętać, aby przed zamoczeniem kija w wodzie nie zapomnieć o wykupieniu odpowiedniego pozwolenia na wędkowanie. Przy odrobinie szczęścia amatorom kolację uszlachetnią własnoręcznie złowione rybki. Wielu wędkarzy przyjeżdża tu na noclegi, Łagów jest bowiem miejscowością leżącą na pograniczu dwóch zasobnych jezior, w których występują spore egzemplarze ryb i ogromny wybór gatunków. Na tutejszych łowiskach każdy pasjonat spędzi bardzo udane wczasy, przywożąc do domu ryby i wspaniałe wspomnienia.

Honorata

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>