Zabytki w Gąskach

Jadąc nad morze szukamy kurortu, który nie pochłonie wszystkich naszych oszczędności oraz zapewni nam atrakcje inne poza oczywistymi, wynikającymi z charakteru miejscowości. Wybierając punkt docelowy, musimy zastanowić się czy szukamy miejsca tętniącego życiem, czy wręcz przeciwnie – cichego. To podstawa, która pomoże nam znaleźć odpowiednie dla nas lokum. Żeby znaleźć takie miejsce, które sprosta naszym oczekiwaniom, poszukajmy opinii innych turystów, którzy chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami. W tym celu zajrzyjmy do sieci (www.meteor-turystyka.pl/noclegi,gaski,0.html), to przecież skarbnica wiedzy.

Gąski to malutka nadmorska miejscowość (www.wikipedia.org/wiki/G%C4%85ski_(powiat_koszali%C5%84ski)), zlokalizowana w województwie zachodniopomorskim, niedaleko Sarbinowa. Jest tutaj zaledwie 500 mieszkańców stałych, co obrazuje rzeczywiste rozmiary osady. Bezpośredni dostęp do morza gwarantuje godziny świetnej zabawy, zwłaszcza dla dzieci, dla których przygotowane są specjalne atrakcje, takie jak banany ślizgowe, czy wielkie kule do wodnych spacerów. Znajdą się też zjeżdżalnie i możliwość nauki pływania na deskach. Dodatkowo są tu instruktorzy, którzy wszystkiego nas nauczą i czuwają nad naszym bezpieczeństwem.

Mamy też możliwość korzystania z wielu kilometrów nadmorskich szlaków rowerowych i turystycznych, pomagają nam one wyciszyć się lub znaleźć chwile dla siebie na przeczytanie dobrej książki. To jednak nie wszystko. Baza noclegowa w Gąskach jest na tyle zróżnicowana, że każdy znajdzie coś dla siebie, a dla najbardziej oszczędnych – dobra wiadomość, bowiem można tu znaleźć nocleg już za 30 złotych za dobę. Jadąc większą grupą, dobrze jest wynająć domek, co dodatkowo obniży koszty, również ze względu na grill, który jest na wyposażeniu obiektu i pozwala na samodzielne przygotowywanie posiłków.

Licząc na bardziej ambitne spędzenie czasu, możemy oddać się zwiedzaniu. Poznawanie historii miejsca, w którym się znaleźliśmy, jest zawsze dobrym pomysłem. Znajdziemy tu między innymi latarnie morską, wybudowaną w XIX wieku, która posiada, aż 190 stopni, a po ich przekroczeniu, możemy cieszyć się pięknymi widokami na Bałtyk, choć i w środku jest co oglądać. Ponad stuletnia budowla, którą możemy podziwiać w pełnej okazałości to duża niespodzianka, którą warto zobaczyć. Pamiętajmy, że to nie jedyne atrakcje, a tylko ich przedsmak, żeby przygotować się na zobaczenie wszystkich, zakupmy przewodnik.

Honorata

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>