Zimowa strona Korbielowa

Podczas gdy koniec jesieni nadchodzi, zaczynamy myśleć o typowych, śnieżnych zimach, kiedy ulice, budynki i drzewa pokryte są białym puchem, tworząc niesamowity krajobraz bez względu na to, gdzie się jest. Odpowiedniego miejsca dostosowanego do jazdy na nartach lub desce, długo szukać nie trzeba. Problem tkwi w umiejętnościach sportowca.

Rezerwując upragniony nocleg w Korbielowie czeka na was wiele niespodzianek. Ta malownicza miejscowość w województwie śląskim to raj dla narciarzy i snowboardzistów. Znajduje się tam jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Korbielów leży u podnóża górskiego pasma Beskidu Żywieckiego i jest świetnym miejscem rekreacyjnym. Podczas zimy, kiedy do miasta napływa rzesza turystów, Korbielów ma do zaoferowania wiele wyciągów i tras narciarskich. Ze względu na popularność tego miejsca co roku powstają coraz to nowsze trasy oraz wyciągi, dzięki czemu zwiększa się również liczba miłośników białego szaleństwa.

W tej miejscowości do wyboru dla narciarzy i snowboardzistów jest Góra Pilsko, która mierzy ponad 1550 metrów nad poziomem morza, co daje jej drugą pozycję zaraz po Kasprowym Wierchu. Jej główne zalety to przede wszystkim różnorodna trasa narciarska licząca wiele kilometrów, dwa nowe wyciągi krzesełkowe mieszczące do czterech osób, kilkanaście wyciągów w tym cztery krzesełkowe, wspólny skipass na osiem głównych wyciągów, bezpłatny parking, oświetlone trasy oraz możliwość jazdy freeridowej poza trasami. Ponadto na terenie całego stoku funkcjonuje aż osiem punktów gastronomicznych w tym pięć restauracji na odcinku Baba-Solisko i Kontek-Solisko oraz jedna na szczycie Buczynka-Szlakówka i jeden na wysokości 1290 metrów n.p.m na Hali Miziowej. Serdecznie polecamy zimowy wypoczynek w Korbielowie.

Honorata

View more posts from this author
One thought on “Zimowa strona Korbielowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>